A joghallgatók számos területen csatlakozhatnak ahhoz a komplex tehetségmenedzsment programhoz, amelyet a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara nyújt. A kar professzorainak, oktatóinak felkészítő és támogató segítségével nemzetközi versenyeken vehetnek részt minden jogterületen. A kínálatban többek között perbeszédversenyek, jogesetmegoldó versenyek, vitarendező versenyek is szerepelnek, amelyeken jelentős eredményekkel büszkélkedhet a miskolci jogi kar.
A joghallgatók nemcsak nemzetközi színtéren bizonyítanak, hanem országos próbatételeken is aktívan részt vesznek. A közelmúltban megrendezett Országos Tudományos Diákkör Konferencián több dobogós helyezést értek el és több különdíjat is elhoztak. Ezen kívül a Miskolci Egyetem által szervezett és a kari szintű versenyek is lehetőséget kínálnak arra, hogy szakmai fejlődésüket megméressék.
„Nagyon büszkék vagyunk hallgatóink tudományos eredményeire. A tudományos diákkör, illetőleg a Bruckner Győző Szakkollégium keretein belül folytathatnak tudományos tevékenységet oktatói mentorálás mellett. Az elmélet mellett gyakorlatorientált képzésre is nagy hangsúlyt fektetünk, ilyen például a szimulációs esetjogi ismeretátadás. Kiemelt feladatunknak tekintjük a versenyfelkészítést, amelyben oktatóink és külső szakemberek szaktudására is támaszkodunk. Hallgatóink érdeklődési körüknek és tehetségüknek megfelelően bontakoztathatják ki tudásukat mind az elméleti, mind pedig a gyakorlati területen” - emelte ki Prof. Dr. Csák Csilla, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánja a kar tehetségmenedzsment programjai kapcsán.
A komplex tehetségmenedzsment program fontos része a szaknyelvi képzések biztosítása, hiszen a nemzetközi versenyeken szaknyelvi tudás nélkül nem lehet sikereket elérni. A szaknyelvi tudás jelentőségét emelte ki Csemáné Dr. Váradi Erika, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának egyetemi docense is a Bécsben megrendezett CDRC Konszenzusos Vitarendezési Verseny kapcsán.
„Az a számtalan nemzetközi jellegű beruházás például, amely Magyarországon zajlik, mind-mind igényt tart a jogi tudásra. A jelenkorban nincsenek országhatárok, így a nyelvtudás elengedhetetlen. Egy diplomás jogásznak megfelelő kommunikációs kompetenciákkal kell rendelkeznie, hiszen a nemzetközi határok lebontódása okán és a globalizált piaccal összefüggésben, egy állami intézményben vagy egy kormányhivatalban a külföldi ügyfelekkel vagy a külföldi munkavállalókkal tudnia kell kommunikálni - fogalmazott Csemáné Dr. Váradi Erika. - Nagyon büszkék vagyunk a hallgatóinkra, hiszen mind Európai Uniós, mind nemzetközi szervezeteknél gyakornoki programokban, illetőleg magyarországi viszonylatban is nagyon sokfelé találkoznunk a miskolci jogi karon végzett kollégákkal, akik jó emléket őriznek a miskolci jogászképzésről.”
A Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának tehetségmenedzsment programjának része azoknak a hallgatóknak a segítése is, akiknek a tanulmányaik során nehézségeikkel találkoznak. A kar különböző projektek keretében támogatja őket, hogy a kihívásokat kezelni tudják.