Labortúrák és kalandtúrák leendő egyetemistáknak

2023. május 22., 11:20
Pünkösdi Napon jártak a Miskolci Egyetemen a Lévay József Református Gimnázium és a Sárospataki Református Gimnázium 11. évfolyamos diákjai. A tanulmányi túrán a középiskolások számba vették mindazokat a lehetőségeket, amit az egyetem 8 kara sok száz képzésén kínálni tud számukra.

A gimnazisták bepillantást nyerhettek az egyetemen zajló kutató- és tanulmányi munkába, illetve a campus hitéletbe, az Egyetemi Lelkészség mindennapjaiba.

A diákokat Prof. Dr. Szűcs Péter általános és tudományos rektorhelyettes köszöntötte, majd Barna Sándor, a Tiszáninneni Református Egyházkerület püspökhelyettese tartott áhítatot. Ezt követően labortúrák és a kalandtúrák várták a diákokat.