Megújult kollégiumok színvonalas szolgáltatásokkal

2024. június 12., 16:35
A Miskolci Egyetem Bolyai Kollégiumai közül kettő újult meg az Európai Egyetemi Játékokra készülő universitas campusán. Az állami forrásból megvalósított, színvonalas elhelyezést és szolgáltatást nyújtó épületeket a júliusi kontinensviadalra érkező sportolók tesztelhetik elsőként.

A Miskolci Egyetem a Debreceni Egyetemmel közösen szervezte meg 2024 júliusában az Európai Egyetemi Játékokat. A nagyszabású eseményre készülve – 20 milliárd forintot meghaladó állami támogatással – átfogó infrastruktúra-bővítésbe kezdett a miskolci intézmény, amelynek keretében az egyetemi szállások is megújulnak. Az 1950-es években épült kollégiumok közül először az E/5 és az E/6-os kollégiumok teljeskörű felújítása készült el 2024 júniusára.

Az ötszintes, 98 szobás, 4377 négyzetméter alapterületű E/5 épület, valamint a hatszintes, 122 szobás, 5265 négyzetméter alapterületű E/6 épület átalakítása során az energiatakarékosság jegyében lecserélték többek között a külső-belső nyílászárókat és a burkolatokat, saját fürdőszobával és konyhával rendelkező kétágyas lakóegységeket alakítottak ki.

A magyar felsőoktatás 2020 óta egy olyan rugalmas, hosszú távon kiszámítható modellben működik, amelyben a megvalósuló fejlesztések az intézmények versenyképességéhez járulnak hozzá. Ennek is köszönhető, hogy immár 12 magyar egyetem – köztük a Miskolci Egyetem – is bekerült a világ legjobb 5 százalékában jegyzett intézmények közé – mondta a beruházás ünnepélyes átadásán Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért, felsőoktatásért, szakképzésért és felnőttképzésért felelős államtitkára.

A felsőoktatás új modelljének lényege, hogy az intézmények autonóm módon, saját igényeiknek megfelelően alakítsák a fejlesztéseiket, és működjenek együtt a térség gazdasági és társadalmi szereplőivel. A versenyképesség javításához járul hozzá a Miskolci Egyetemre érkezett jelentős összegű állami forrás is, amely a sport infrastruktúra mellett a kollégiumok megújulását is segítette.

„A sikeres magyar felsőoktatás nyitott az európai egyetemek felé, mert hiszünk abban, hogy az együttműködés ereje járulhat hozzá a jövő sikereihez” – fogalmazott Hankó Balázs.

Képgaléria 1

Képgaléria 2