Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

Élményeken keresztül a továbbtanulás felé - Kandó Nap a Miskolci Egyetemen

2026. június 17., 13:45
Június 15-én első alkalommal rendezte meg a Miskolci Egyetem a Kandó Napot, amelynek keretében mintegy 360 diák érkezett a Miskolci SZC Kandó Kálmán Informatikai Technikum 9-11. évfolyamáról, valamint egy 13. évfolyamos osztályból az Egyetemvárosba.

 

A programsorozat célja az volt, hogy a tanulók élményszerű módon fedezzék fel a felsőoktatás világát, betekintést nyerjenek a műszaki, informatikai, természettudományi, társadalomtudományi, egészségügyi és gazdasági területek sokszínűségébe.

 

A tanulók évfolyamonként eltérő programokon vehettek részt. A 11. évfolyamos diákok felvételi és hallgatói tájékoztatón ismerkedhettek meg a továbbtanulási lehetőségekkel, az egyetemi képzésekkel és a hallgatói élettel, míg a 10. évfolyam számára a MyOrientify pályaorientációs és karriertanácsadás nyújtott segítséget a jövőbeli pályaválasztási döntésekhez.

 

A nap során a résztvevők számos interaktív bemutatón és gyakorlati foglalkozáson próbálhatták ki magukat. A programkínálatban helyet kaptak látványos fizikai kísérletek, mesterséges intelligenciával és gépi tanulással kapcsolatos előadások, robotikai és mérnöki bemutatók, geoinformatikai, adatvizualizációs témák, az internetes adatvédelem, valamint kreatív feladatok és laborfoglalkozások is. A diákok így közvetlen tapasztalatot szerezhettek arról, milyen innovatív területeken folyik oktatás és kutatás a Miskolci Egyetemen.

 

Az első Kandó Nap sikeresen mutatta be, hogy a pályaorientáció akkor a leghatékonyabb, ha a fiatalok személyesen is megtapasztalhatják a tudomány és a technológia gyakorlati oldalát. A változatos programok és az aktív részvétel lehetősége hozzájárult ahhoz, hogy a középiskolások közelebb kerüljenek a továbbtanulási lehetőségekhez, és inspirációt merítsenek saját jövőjük megtervezéséhez.