A Miskolci Egyetem a tanév folyamán többször is szervez olyan eseményeket, amelyeken megismerheted sokszínű képzési palettánkat. A nálunk található 8 karon bizonyára meg fogod találni a leginkább hozzád illő képzést!
A Miskolci Egyetem idén is indít felvételi előkészítő és kompetenciafejlesztő kurzusokat.
Pályaorientációs napot rendezett a Miskolci Egyetem, amelyen az Avasi Gimnázium mintegy 650 diákját közel 50 program várta az egyetemvárosi campuson.
A hazai szakképzés teljes programját mutatja be a budapesti SzakMÁzz! pályaválasztási kiállítás az okleveles technikusképzéstől, a duális képzőhelyek megismerésén át a szakmatanulásig, valamint a közép- és felsőoktatás közötti kapcsolatig. Az egyetemeket hat hazai intézmény, köztük a Miskolci Egyetem reprezentálja.

Az áldozatsegítésben résztvevő szakemberek képzésének és továbbképzésének elindításával bővíti együttműködését a Miskolci Egyetemmel az Igazságügyi Minisztérium. Az Állam- és Jogtudományi Karon az országban mindeddig egyedülálló képzés elindításáról szóló megállapodást Tuzson Bence igazságügyi miniszter és Prof. Dr. Horváth Zita, az egyetem rektora írta alá Miskolcon.
Idén szeptemberben is megrendezzük általános és középiskolás csoportok részére a Kutatók Délelőttjét. A Kutatók Éjszakája napján, 2024. szeptember 27-én pénteken, a délelőtt folyamán 9.00 és 14.00 óra között különleges ízelítőt adunk a kutatások világából, beleshettek a tudomány kulisszái mögé.
Szeptember 2-án kezdődik el a beiratkozás a Miskolci Egyetemen.
A Miskolci Egyetem a 2024. évi pótfelvételi eljárásban meghirdetett képzéseire 776 diákot vett fel, így az általános eljárásban felvételt nyert tanulókkal együtt összesen 4095 új hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait a 2024/2025-ös tanévben az universitas karain.
A Miskolci Egyetem Bolyai Kollégiumai közül kettő újult meg az Európai Egyetemi Játékokra készülő universitas campusán. Az állami forrásból megvalósított, színvonalas elhelyezést és szolgáltatást nyújtó épületeket a júliusi kontinensviadalra érkező sportolók tesztelhetik elsőként.
A Miskolci Egyetemet 6735 jelentkező választotta a 2024 februárjában zárult felsőoktatási jelentkezési időszakban, közülük 3613-an jelölték első helyen az universitas valamelyik képzését, ez a szám lényegében megegyezik a tavalyival. A hagyományosan népszerű műszaki, jogi, gazdasági és egészségügyi képzések mellé idén felzárkózott a pedagógusképzés, és a várakozáson felüli számban szeretnének bejutni az először szeptemberben induló kortárs könnyűzenei képzésre is.