Bányászati és ipari robbantástechnikai szakmérnök

A bányászati és ipari robbantástechnikai szakmérnökök speciális tudással és készségekkel rendelkeznek a bányászatban és egyéb ipari környezetben történő robbantástechnikai folyamatok tervezése, koordinálása és irányítása terén. Az ilyen szakképesítéssel rendelkező mérnökök felelősek a robbantási terv kidolgozásáért, az előkészítő munkák koordinálásáért, a robbantási folyamat irányításáért és ellenőrzéséért, valamint a környezeti hatások figyelemmel kíséréséért. A robbantástechnikai szakmérnöki képzettség alkalmazása nemcsak a bányászatban, hanem az építőiparban is jelentős, ahol a robbantástechnika fontos szerepet játszik a földmunkák és a nagy építkezések (bontások) során. A szakképzettség alkalmazása segít a hatékonyabb és biztonságosabb munkavégzésben, valamint csökkenti a környezeti károkat és a balesetek kockázatát.

Levelező

zoltan.virag@uni-miskolc.hu