Jogi felsőoktatási szakképzés

A felsőoktatási szakképzés célja olyan jogi alapismeretekkel rendelkező alkalmazottak képzése, akik az igazságszolgáltatásban és az igazságszolgáltatáson kívüli szakterületeken jártasak az adott jogterületre vonatkozó ismeretek gyakorlati alkalmazásában, felkészültek jogászi tevékenység előkészítésére és képesek tehermentesíteni a jogászokat a jogászi végzettséget nem igénylő feladatok alól. Az itt végzett hallgatók képessé válnak az igazságszolgáltatás intézményeiben és az igazságszolgáltatáson kívüli szakterületeken (kormányhivatalokban, önkormányzatoknál, közjegyzői irodákban, kis- és középvállalkozásoknál) a területnek megfelelő ügyviteli feladatok ellátására, illetve folytathatják tanulmányaikat az igazságügyi igazgatási-, a munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási alapszakokon, vagy az osztatlan jogász képzésben. Ez esetben a jogi felsőoktatási szakképzés során szerzett kreditek jelentős részét beszámítjuk a további tanulmányokba.

Nappali és levelező

jogdhiv@uni-miskolc.hu