Fenntartható energetikai szakmérnök

A fenntartható energetikai szakmérnök az építési és felújítási munkálatokban energetikai tanácsadási feladatokat lát el. Részt vesz a tervezésben, a pályázatkészítésben, a kivitelezésben és az üzemeltetésben. Feladata feltárni az energia-termeléssel és -felhasználással szembeni igényeket, majd ez alapján azonosítani és megtervezni a leginkább megfelelő megoldást. A tervezés során figyelembe veszi a technológiai lehetőségeket, valamint a fenntarthatóság és a költséghatékonyság szempontjait.

A megvalósítás részeként meghatározza a beszerzési szükségleteket, kiválasztja a beszállítókat és a kivitelezőket, levezényli vagy lebonyolítja a telepítési és beüzemelési munkálatokat. Az üzemeltetés során gondoskodik a karbantartási munkálatok tervezéséről és végrehajtásáról, a szükséges javításokról.

A képzés először a 2024/25/1. félévben indul.

Levelező

helga.kovacs@uni-miskolc.hu, avkdekani@uni-miskolc.hu