Symphonia-Zeneterápia szakpedagógus

A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik diplomájuk birtokában felkészültek lesznek a hátrányos helyzetű és a különleges bánásmódot igénylő tanulók zenei nevelésére és fejlesztésére. A végzett hallgató alkalmas a speciális szakdidaktikai közreműködést igénylő pedagógiai helyzetek felismerésére és kezelésére, zenepedagógiai, fejlesztési és terápiás kapcsolódási pontok elemzésére. A szakmai gyakorlat során megismert jó gyakorlatok képessé teszik a végzett hallgatót az információk szelektálására, értékelésére és feldolgozására. A hallgató képessé válik a problémamegoldások szakmailag megalapozott repertoárjának alkalmazására, valamint a metodikai és terápiás technikák saját szakterületen történő alkalmazására. A végzett hallgató képes a zeneterápiás Symphonia szakpedagógiával kapcsolatos tudásátadásra, a szülőkkel, gyógypedagógussal, szociális segítővel, egyéb jelzőrendszeri tagokkal hatékony, asszertív kommunikációra.

Levelező

zenbkm@uni-miskolc.hu