Kiadói szerkesztő

Olyan kiadói és szerkesztőségi szakemberek képzése a cél, akik egyaránt megállják a helyüket a hagyományos papíralapú és a digitális, internetes kiadványok előkészítése, gondozása, magas színvonalú publikálása terén. A hallgatók részletes ismereteket szerezhetnek a kiadvány elkészítésének minden fázisáról a szerzői kézirattól a terjesztésig, elmélyülhetnek ennek esztétikai, jogi és gazdasági szempontjaiban, elsajátíthatják az intézményrendszer sajátos szabályait és konvencióit. Szerzett ismereteiket – saját képességeik függvényében – a kiadói szakma bármely területén hasznosíthatják, a tördelői, korrektori, kéziratgondozói munkától egészen az egyedi kiadványok (prospektus, katalógus, tematikus honlap stb.) önálló elkészítéséig.

Levelező

bolandras@uni-miskolc.hu