Ápolás és betegellátás - ápoló szakirány

A képzés célja olyan ápoló és betegellátó szakemberek képzése, akik képesek az egészségügyi és szociális ellátás valamennyi szintjén a megelőző, gyógyító, gondozó és rehabilitációs munkában önálló felelősséggel részt venni. Az alapszak elvégzésével a hallgatók teljes körű ismeretekre tehetnek szert az egyén, a család, a közösség és a társadalom egészségvédelmével, az egészség helyreállításával, valamint az egészségügyi és szociális ellátással kapcsolatban. Az ápolás nem pusztán foglalkozás, hanem hivatás. Az ápolók a megszerzett magabiztos szaktudással az orvosok biztos segítői, a kiszolgáltatott helyzetben lévő betegeknek és hozzátartozóiknak pedig segítői-támaszai. Az ápolók alkotják az egészségügyi dolgozók legnépesebb csoportját, a gyógyító tevékenységben való részvételen kívül kiemelt szerepet töltenek be a betegségek megelőzésében, a gyógykezelések és a rehabilitáció folyamatában.

Nappali (Miskolcon), levelező (Miskolcon és Sátoraljaújhelyen)

rekefk@uni-miskolc.hu

06-46/565-111/26-60