Ápolás és betegellátás - gyógytornász szakirány

A gyógytornász képzés célja olyan szakemberek képzése, akik ismerik a mozgásszervi betegségek belgyógyászati, traumatológiai, reumatológiai, pszichiátriai, sebészeti, neurológiai, ortopédiai és más betegségekkel kapcsolatos gyógyító eljárásokat, és képesek azok fizioterápiával befolyásolható részét – a diagnózist felállító, vagy a beteget egyébként kezelő orvos útmutatásának megfelelően – az általánosan elfogadott kezelési eljárásokkal önállóan gyógykezelni. Képesek fizioterápiás és rehabilitációs terv készítésére és rehabilitációs programok végrehajtására. A magas szintű szakmai képzés és hivatásra nevelés mellett kiemelkedően fontos, hogy a hallgatók elsajátítsák az értelmiségi léthez szükséges intellektuális igényeket, ismereteket.

Nappali

rekefk@uni-miskolc.hu