Orvosi diagnosztikai analitikus - radiográfia specializáció

Az Orvosi diagnosztikai analitikus alapképzés célja olyan szakemberek képzése, akik megfelelnek mind a hagyományos röntgen vizsgálatok, mind az újabb képalkotó eljárások: ultrahang, computer tomográfia (CT), mágneses rezonanciás vizsgálatok (MRI), ún. intervenciós radiológia (vaszkuláris és non-vaszkuláris vizsgálatok és elváltozások kezelése stb.), izotóp képalkotás és a sugárterápiás kezelés támasztotta modern követelményeknek. A hallgatók a 4 éves képzés során képességet szereznek az említett berendezések működtetésére, a nyert információk képi feldolgozására, archiválására, a betegellátás szervezésére, tudományos, oktatási feladatok ellátására, az eddigi orvosi feladatok egy részének átvállalására.

Nappali, levelező

rekefk@uni-miskolc.hu