Orvosi diagnosztikai analitikus

A felsőoktatási szakképzés célja orvosdiagnosztikai asszisztens szakemberek képzése, akik az egészségügyi szakellátást végző csoport tagjaiként, hivatásszerűen gyakorolják munkájukat, és képesek az etikai, jogi, egészség- és biztonságvédelmi feladatok ellátására. Képesek – a minőségellenőrzési szabályokat betartva – mintavételi, minta előkészítési, analitikai, dokumentálási valamint archiválási feladatok ellátására. Az itt végzett hallgatók képességeiket azon országban, intézményben alkalmazhatják a gyakorlatban is, ahol az alkalmazandó jogszabályok, irányelvek, protokollok ezt lehetővé teszik. Illetve folyatathatják tanulmányaikat orvosi diagnosztikai alapszakon. Ez esetben az orvosi diagnosztikai felsőoktatási szakképzés során szerzett kreditek jelentős részét beszámítjuk a további tanulmányokba.

Levelező

adrienn.juhaszne@uni-miskolc.hu,