Egészségügyi szociális munka

A képzés célja egészségügyi szociális munkások képzése, akik az egészség- és társadalomtudományok területén megszerzett elméleti és módszertani ismereteik birtokában képesek az egészségügyi és szociális problémák kezelésére a szakmai, a társadalmi és az ágazatközi együttműködés során. Aktív résztvevői a preventív és az akut problémák megoldására irányuló tevékenységi formáknak, illetve az egészségügyi és a szociális rendszerekben történő utógondozásnak. A szakon végzettek felkészültségük alapján kellő mélységű elméleti ismerettel és gyakorlati készséget szereznek a tanulmányaik doktori képzésben történő jövőbeni folytatásához. A mesterképzés elvégzésével hallgatóinkat a munkaerőpiacon elsősorban kórházakban, rehabilitációs és szociális intézményekben foglalkoztatják, például idősek gondozása, szenvedélybetegek ellátása, pszichiátria, hajléktalan ellátás, rehabilitáció területén.

Nappali és levelező

rekefk@uni-miskolc.hu