Betegoktatás

A betegoktató, egészségnevelő oktató tevékenységet végez, egészségügyi szakterületen, kórházi osztályon, szakrendelőben, háziorvosi szolgálatnál. Egyénre szabottan oktatja a betegeket, hozzátartozóikat a didaktika alapelvei alapján a betegségükkel kapcsolatos ismeretekre és az önmenedzseléshez szükséges speciális eszközök alkalmazására. Tájékoztatja a beteget a betegségével kapcsolatos ismeretekről, szövődményekről, megelőzési lehetőségeiről, az adott kezelési módszer hatásairól. A betegoktató segítséget nyújt a páciensnek és hozzátartozóinak abban, hogy megértsék a számukra nyújtott egészségügyi ellátás folyamatát, lényegét. Részt vesznek a betegellátáshoz kapcsolódó oktatási programok kidolgozásában. Az oktatók együttműködnek a beteggel, orvosokkal, az egészségügyi team egyéb tagjaival annak érdekében, hogy hatékony kezelési stratégiát hozzanak létre. Figyelemmel kísérik a beteg állapotát és szükség szerint ajánlásokat fogalmaznak meg.

Levelező

rekefk@uni-miskolc.hu