Gyermekrehabilitációs szakgyógytornász

A diplomát adó szakirányú továbbképzés a résztvevők számára olyan kiegészítő képzést biztosít, mely képessé teszi őket a gyermekkori krónikus megbetegedések, károsodások és fogyatékosságok gyermekkorra vonatkoztatott fizioterápiájának végzésére, rehabilitációs módszerek alkalmazására. A Gyermekrehabilitációs szakgyógytornász kompetenciák kialakításának főbb moduljai képzésünkben:

• A növekedés, és fejlődés humánbiológiai törvényszerűségei.
  • Terhelésélettani és biomechanikai gyermekkori sajátosságok.
  • Motoros fejlődés. motoros tanulás.
  • Gyermekgyógyászati kórképek szakterületenként (ortopédia, neurológia, traumatológia, belgyógyászat).
  • Komplex rehabilitáció alapjai.
  • Speciális fejlesztő módszerek.
  • Gyermekkori mozgásszervi, belgyógyászati és neurológiai fizioterápia és rehabilitációs irányelvek.

A gyakorlati képzésben részt vesz a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktató Kórház Gyermek Rehabilitációs Osztálya és a DVTK Medical Egészségközpont.

Levelező

rekefk@uni-miskolc.hu