Indiai gyógyászat - ájurvéda tanácsadó terapeuta

Az ájurvéda filozófiáját, egészség és betegségképét ismerő szakemberek képzése, akik képesek önállóan életviteli tanácsadásra, tisztában vannak az ájurvéda alapvető diagnosztikai és terápiás eszközeivel (dietoterápia, pancsakarma, gyógynövény terápia), s azokat mind manualitásában, mind ismeretanyagában orvos irányítása mellett, illetve saját kompetenciájukon belől önállóan tudják alkalmazni. Az elméleti és gyakorlati oktatás során a hallgatók elsajátítják azokat a képességeket és készségeket, amely segítik az önálló probléma felismerést és szakmai kommunikációt. A hallgatók jártasságot szereznek az egyes betegségcsoportok prevenciójában, integratív szemléletében, megközelítésében és kezelésében. Az ájurvéda szemléletének megfelelően alkalmazni képesek az ismereteiket az egészség megőrzésében, a betegségek prevenciójában, a népbetegségek komplementer kezelésében, illetve a rehabilitációs tevékenységben.

Levelező

rekefk@uni-miskolc.hu