Prevenciós szájhigiénikus

A képzés célja olyan szakemberek kibocsátása, akik az egészségtudomány eredményei alapján a szájüregben előforduló betegségek megelőzésével, az egészségvédelem és egészségnevelés alapjait ismerve, orális preventív tevékenységet végeznek, gondozzák a társadalom egyéneit és közösségeit e tekintetben is, ismerik a szájüregi egészség fejlesztésének lehetőségeit.

A prevenciós szájhigiénikus egészségnevelő tevékenységet végez a szájhigiéné szakterületén, személyre szabottan oktatja a betegeket, hozzátartozóikat. Tájékoztatja a beteget az orálhigiénével kapcsolatos ismeretekről, a szájüregben kialakuló lehetséges szövődményekről, a megelőzés lehetőségeiről, az adott kezelési módszer hatásairól. Együttműködik a beteggel, orvosokkal, az egészségügyi team egyéb tagjaival.

Képességeiket, preventív tevékenységeiket azon országban, intézményben alkalmazhatják a gyakorlatban is, ahol az alkalmazandó jogszabályok, irányelvek, protokollok ezt lehetővé teszik.

Levelező

rekefk@uni-miskolc.hu