Energetikai mérnöki

Az energiahordozók kitermelésétől, szállításától, villamos energiává történő átalakításán, szállításán és elosztásán keresztül a végfelhasználásig tartó folyamat lebonyolítása óriási szellemi kapacitást igénylő műszaki feladat. Súlyponti kérdések e folyamatban a másodlagos kitermelési technológiák, az új és megújuló energiaforrások hasznosítása, az energiatermelés hatásfokának javítása, az energiatakarékos energiafelhasználói technológiák bevezetése, a motorizáció új kihívásai, a káros környezeti hatások csökkentése. A képzés egységes energetikai-, gazdasági-, környezeti szemlélettel készíti fel a hallgatókat e kulcsfontosságú műszaki terület művelésére, miközben legjobb hallgatóink külföldi részképzésben is részt vehetnek.

Nappali

felveteli.geik@uni-miskolc.hu