Műszaki menedzser

A képzés célja olyan mérnökök képzése, akik műszaki és gazdasági ismereteik birtokában képesek a két szakterület tipikus feladatait átlátni és irányítási feladatokat ellátni. A szakon végzett hallgatók alkalmasak lesznek a gazdaság számos területén a vállalatirányítás és projektmenedzsment feladatainak ellátására, fejlesztési stratégiák, üzleti tervek kidolgozására és azok megvalósítására, technológiai rendszerek üzemeltetésére, ipari folyamatok szervezésére, valamint az azokkal kapcsolatos műszaki és gazdasági feladatok irányítására. A műszaki menedzserek kiválóan alkalmasak a műszaki és gazdasági területek közötti kommunikációra, és így a két terület eltérő gondolkodásmódjából eredő akadályok leküzdésére.

Nappali

felveteli.geik@uni-miskolc.hu