Mérnökinformatikus

A képzés célja olyan informatikus szakemberek képzése, akik képesek informatikai rendszerek és szolgálatatások telepítésére és üzemeltetésére, ilyen rendszerek fejlesztési feladatainak ellátására, továbbá megfelelő ismeretekkel rendelkeznek a képzés következő ciklusában történő folytatásához. A távoktatási formában futó képzésben a tanulást és a gyakorlást a hagyományos konzultációs órák mellett, a MEMOOC tananyagtár online kurzusai is támogatják. A kurzusok erősen gyakorlat orientáltak és a következő főbb területeket fedik le: operációs rendszerek, számítógépes hálózatok, adatbázis kezelés és objektumorientált programozás, mobil programozás.

Távoktatás

felveteli.geik@uni-miskolc.hu