Közgazdasági adatelemzés

A képzés célja a Data Science, adatbányászat, adatelemző területen jártas közgazdászok képzése, akik képesek matematikai, informatikai, leíró és következtető statisztikai ismereteik alapján adatbázisok kezelésére, az azokban lévő információk feldolgozására és az információk kreatív felhasználására, az adatokban lévő információk vizualizálására, tartalmi elemzésére, döntéselőkészítő jellegű interpretálására, alapszintű elemzési, döntés-előkészítési feladatok elvégzésére egyes közgazdasági-társadalomtudományi területeken. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.

Nappali és levelező (általános eljárásban)

rekemi@uni-miskolc.hu gazddek@uni-miskolc.hu

+46/565-111/2035 +46/565-111/2094