Humánmenedzsment / ​Humánmenedzsment szakközgazdász

Olyan szakemberek kibocsátása, akik ismerik a nemzetközi és hazai munkaerőpiac intézményrendszerét, működési mechanizmusát, jogi szabályait, összefüggéseit, a társadalmi-gazdasági, munkaerőpiaci, szervezeti, interkulturális és üzleti-piaci tényezők ismeretében képesek intézmények és gazdasági társaságok humánstratégiájának és -politikájának kialakítására, az emberi viszonyok kezeléséhez szükséges vezetői, pszichológiai, szociológiai, közgazdasági, jogi és kommunikációs ismeretekkel rendelkeznek, az egyéni, csoport- és szervezeti problémák, konfliktusok megfelelő kezelésére és ellátására szakmailag felkészültek, kommunikációs elméleti és módszertani ismereteik alapján alkalmasak a humánstratégiai szemléletmód és gondolkodásforma érvényesítésére a közigazgatás, az üzleti és vállalkozási szféra, a civil szervezetek, az oktatás-kutatás, a kultúra és a média különböző területein.

Levelező

gazddek@uni-miskolc.hu