Földrajz

A képzés célja  olyan geográfusok képzése, akik korszerű természettudományos szemléletmódjuk, valamint idegen nyelvtudásuk birtokában képesek a szakterületükön önálló ismeretszerzésre. Elsajátítják a természeti, társadalmi-gazdasági és települési környezet megértéséhez szükséges elméleti és módszertani alapokat, ismereteket szereznek a környezet működéséről, a természeti és társadalmi-gazdasági környezetről, továbbá kellő mélységű elméleti ismeretekkel rendelkeznek a képzés második ciklusban történő folytatásához. A hat féléves képzés során a geográfusok elsajátítják a természeti, társadalmi-gazdasági és települési környezet megértéséhez, értékeléséhez szükséges elméleti és módszertani alapokat, mely által alkalmassá válnak környezeti, tájminősítési és településelemzési szakmai kérdések megoldására, a földrajzi adatok adatbázisba rendezésére, kezelésére, modern távérzékelési eszközök alkalmazásával (drónok, műholdak).

Nappali

felveteli.mfk@uni-miskolc.hu