Környezetmérnöki

A képzés célja olyan korszerű természettudományos, ökológiai, műszaki, közgazdasági és menedzsment ismeretekkel rendelkező környezetmérnökök képzése, akik a különböző területeken jelentkező környezeti veszélyeket képesek felismerni és a kárelhárítási tevékenységet irányítani. Az alapszakot elvégzők alkalmasak a meglévő környezeti ártalmak és károk felismerésére, kezelésére, elhárítására; járatosak a természeti erőforrások észszerű felhasználásának módszereiben, a hulladékszegény technológiák kialakításában, működtetésében. Képesek technológiai megoldásokat kidolgozni a hulladékok újrahasznosítására, a veszélyes hulladékok ártalmatlanítására. Alkalmasak környezetvédelmi projektek tervezésére, szervezésére, ellenőrzésére, hatásvizsgálatok elkészítésére, közigazgatási, önkormányzati és környezetvédelmi hatósági munkák végzésére. Az alapszakra két mesterszakunk épül: a Környezetmérnöki és a Hidrogeológus mérnöki.

Nappali

felveteli.mfk@uni-miskolc.hu