Műszaki földtudományi

A képzés célja olyan földtudományi mérnökök képzése, akik alkalmasak a földkéreg nyújtotta természeti erőforrások (ércek, energiahordozók, építőipari nyersanyagok, különleges ásványi anyagok, ivóvíz, gyógyvíz és termálvízkészletek, geotermikus energia) kutatására, feltárására, illetve a készletek hatékony, gazdaságos és környezetkímélő módon történő kitermelésére és előkészítésére.  A hét féléves képzés a szilárd ásványi nyersanyagok, valamint szénhidrogének és vízkészletek kitermeléséhez szükséges mérnöki szakterületeket (földtani kutatás, nyersanyag-kitermelés és feldolgozás) fogja egységbe. Ezen szakismereteket Magyarországon csak nálunk lehet elsajátítani. Az alapszakra jelenleg 5 mesterszakunk épül: Földtudományi mérnöki, Bánya- és Geotechnikai mérnöki, Hidrogeológus mérnöki, Olaj- és Gázmérnöki, angol nyelvű Olajmérnöki.

Nappali és levelező

felveteli.mfk@uni-miskolc.hu