Bánya- és geotechnikai mérnöki mesterszak

A képzés célja olyan korszerű természettudományos, műszaki, közgazdasági és menedzsment ismeretekkel rendelkező mérnökök képzése, akik képesek a külszíni és mélyművelésű bányászati tevékenység, speciális felszínközeli földmunkák, valamint bányászati jellegű földalatti térségek létesítése és az alagútépítés során jelentkező földtani, geotechnikai, műszaki, technikai, gazdasági feladatok megoldására. Szakmai ismereteik birtokában alkalmasak az ásványi nyersanyag kitermelés területén termelésirányítói, tervezői, szakértői, hatósági feladatok ellátására, szűkebb szakterületükön kutatás-fejlesztésre.

Levelező

felveteli.mfk@uni-miskolc.hu