Földtudományi mérnöki mesterszak

A képzés célja olyan geológus- és geofizikusmérnökök képzése, akik rendelkeznek a földtani szerkezetek és az ásványi nyersanyagok kutatásához, feltárásához, a földtani vagyon értékeléséhez, illetve a környezetföldtani vizsgálatok elvégzéséhez, környezetszennyezések lehatárolásához szükséges földtani, geofizikai és geoinformatikai ismeretekkel. A szakképzettség magyarországi hasznosítási területét azok a vállalatok, gazdasági társaságok, kutatóintézetek és szakhatóságok jelentik, amelyek ásványi nyersanyagok felkutatásával, gazdálkodásával, ennek tervezésével és szabályozásával foglalkoznak. A földtudományi ismeretek mellett megszerzett mérnöki tudás birtokában az itt végzett hallgatók az alkalmazott földtudományok és nyersanyagkutatási technológiák fejlesztésére, művelésére, felügyeletére szakosodott intézményeknél helyezkednek el. Ezek például a fosszilis energiahordozók, fémes és nem-fémes ásványi nyersanyagok kutatását végző hazai és külföldi tulajdonú vállalkozások, környezettechnológiai tervező és kivitelező cégek, továbbá a környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi hatóságok, önkormányzatok.

Nappali

Magyar és angol