Hidrogeológusi mérnöki mesterszak

A képzés célja olyan magasan kvalifikált mérnökök képzése, akik képesek a felszíni és felszín alatti vízkészletek kutatására, fenntartható hasznosítására, ehhez kapcsolódó komplex földtani és környezetvédelmi, valamint a vízvédelmi, vízminőség-védelmi, vízbázisvédelmi, víz-kárelhárítási feladatok megoldására. Másrészt alkalmasak különböző mérnöki létesítmények (épületek, mélyépítési műtárgyak, víztározók, földművek, utak, külfejtések, mélyművelésű bányák, stb.) építésénél felmerülő mérnökgeológiai problémák megoldására, tudományterületükön kutatási-fejlesztési feladatok ellátására, koordinálására. A szak angol nyelven is indul 2015 óta.

Nappali és levelező

Magyar és angol