Az 5. választható tantárgyak listája a tanulmányi pontok kiszámításához

Tantárgyak Etika, biológia - egészségtan, biológia, fizika, kémia, földrajz, ének-zene, vizuális kultúra, informatika, digitális kultúra, technika, életvitel és gyakorlat, testnevelés és sport, állampolgári ismeretek, természettudomány, dráma és színház, mozgóképkultúra és médiaismeret, dráma és tánc, társadalmi, állampolgári és gazdasági ismeretek, filozófia, magyar mint idegen nyelv, családi életre nevelés, jelenismeret, katonai alapismeretek, pénzügyi és gazdasági kultúra, vállalkozzunk, munkapiac, etikus vállalkozói ismeretek, közgazdasági és pénzügyi alapismeretek, saktika (sakk-matematika), természettudomány művészeti szakközépiskolák számára, belügyi rendészeti ismeretek, iskolai labdarúgás, karate, honvédelmi alapismeretek, közigazgatási ismeretek, gazdasági és pénzügyi kultúra, tanulásmódszertan, fenntarthatóság, idegen nyelv (második vagy harmadik) (1), hittan (2), célnyelvi civilizáció (3).
(1) Idegen nyelv (második vagy harmadik) Albán, angol, angol nyelv, arab, azeri nyelv, beás, bengáli nyelv, bolgár, cigány, cseh, dán, eszperantó, észt nyelv, finn, francia, görög, héber, holland, horvát, horvát-szerb nyelv, japán, kínai, kirgiz nyelv, latin, lengyel, lovári, magyar mint idegen nyelv, német, német nyelv, norvég, ógörög, olasz, orosz, portugál, román, spanyol, svéd, svéd nyelv, szerb, szlovák, szlovén, török, újgörög, ukrán, üzbég nyelv.
(2) Hittan Evangélikus hittan, görögkatolikus hittan, hittan, hittan-református, hittan, emberismeret, katolikus hittan, pünkösdista hittan, református hittan, római katolikus hittan, hittan (katolikus), hittan (református), hittan (evangélikus).
(3) Célnyelvi civilizáció Célnyelvi civilizáció, angol célnyelvi civilizáció, célnyelvi civilizáció német, célnyelvi civilizáció német nyelvtan, francia célnyelvi civilizáció, német célnyelvi civilizáció, olasz célnyelvi civilizáció, orosz célnyelvi civilizáció, spanyol célnyelvi civilizáció, szlovák célnyelvi civilizáció.